Archiwum

Artykuły archiwalne

Kategoria artykułów tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Dokumentowanie wycieczek poprzez fotografię

Dokumentowanie wycieczek poprzez fotografię.

Od kiedy zacząłem czynnie brać udział w wycieczkach i spotkaniach w PTTK Oddział Dobczyce zacząłem także zamieszczać dokumentację fotograficzną. Wiem, że są też ludzie, którzy nie lubią być publicznie pokazywani, ale mam nadzieję, że zrozumieją fakt iż będąc na publicznej wycieczce są niejako osobami publicznym. Nie robię celowo zdjęć osób aby Ich zamieścić w Internecie. Dokumentując wycieczkę skupiam się raczej na fotografowaniu krajobrazów, ładnych zakątków, przyrody itp. Bywają jednak sytuacje, w których nie da się uniknąć w kadrze zdjęcia osób. Jęśli Państwo się wtedy tam odnajdą, a nie zechcą być pokazywani publicznie to proszę w tej sprawie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Link do moich galerii.

2008 - Góry świętokrzyskie

8 czerwca 2008 "Góry Świętokrzyskie" 8 czerwca 2008 Paweł Kwieciński zapakował „kopiaty” autobus niespokojnych duchem turystów i wywiózł w Góry Świętokrzyskie. Po drodze nie można było ominąć Chęcin z riunami zamku, który zbudowano na przełomie XIII/XIV wieku. Zamek był rezydencją królowych i wdów królewskich, był także więzieniem stanu, po bitwie grunwaldzkiej przebywali tu znaczniejsi jeńcy krzyżaccy. Zamek (ruiny) robią wrażenie, służą jako tło przy kręceniu filmów np. Pana Wołodyjowskiego.

Czytaj więcej: 2008 - Góry świętokrzyskie

Gdzie pojedziemy w 2015 r.

Zdjęcia można oglądać wciskająć z MENU górnego o nazwie Galerie - właściwy rok np. 2013.
Klub Przewodników PTTK organizuje w 2015 następujące wycieczki:

19.04.2015 - Hala Krupowa
16-17 MAJ - c.d. Świętokrzyskie (Szydłów, Kurozwęki, Opatów ...)
14 CZERWIEC - Wielki Chocz lub kąpiele w Beszeniowej {zdj. Marcina Bajera}, {zdj. Jacka Kozubka}
19 LIPIEC - Bardejów, Muszynka, Okopy Konfederackie - {zdjęcia z wycieczki} {film}

Czytaj więcej: Gdzie pojedziemy w 2015 r.

Prapoczątki ruchu turystycznego w Dobczycach.

Prapoczątki ruchu turystycznego w Dobczycach.

(z kroniki spisywanej przez Krzesława Stokłosę)

Ruch turystyczny w Dobczycach rozwijany był indywidualnie przez paru miłośników gór. Do nich zaliczyć należy przede wszystkim Naczelnika Poczty z lat 1940-46 Tadeusza Troskiewicza.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

2008 - Dolinki krakowskie

Wycieczka do Dolinek Krakowskich {album}

27 kwietnia 2008 cały autobus żądnych poznania czegoś nowego turystów wyjechało z Dobczyc aby zobaczyć piękne Dolinki Krakowskie. Zaproponowano następującą trasę: Bolechowice – Brama Bolechowicka - Karniowice - Dolina kobylańska - Będkowice - Dolina Będkowska - Jaskinia Nietoperzowa (Jerzmanowice).

Park Krajobrazowy „Dolinki Krakowskie” w obrębie Jurajskich Parków Krajobrazowych powołany został do życia 2 grudnia 1981 w celu zachowania najbardziej cennych zasobów przyrodniczych, geologicznych, zabytkowych i krajobrazowych.

Zaloguj się, aby zobaczyć.