Podkarpacka Troja
Ćwilin
Tropie
Biała Woda
3 Maj 2019 r.

2019-05-03 11:32:34

Obchody Uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
oraz Otwarcie Sezonu Turystycznego na Zamku w Dobczycach.

Mimo iż zakończyłem fotografowanie w końcówce 2017 roku dla PTTK O/Dobczyce to w dalszym ciągu fotografuje jako prywatny mieszkaniec Dobczyc.

Galerię zdjęć publikuje tutaj.

Ukraina 2010

Kresowym szlakiem - Ukraina 2010 roku

Jak zwykle zdjęcia można oglądać galerii: Olesko, Krzemieniec, Podhorce, Poczajów, Wiśniowiec, Zbaraż, Stare Sioło, ŁyczakówLwów

Malara, Pytlak, Skórzak, Muniak, Łaszczyk [...] Kwiecińska (a to moja żona mówi - kierownik wycieczki) wyczytując nazwiska z paszportów, wręczonych przez celników. Są wszyscy (liczy jeszcze raz) możemy jechać - mówi w końcu.

Po trzech i pół godzinach (przymusowego) postoju na granicy polsko-ukraińskiej w Korczowej (mimo, że był tylko jeden autokar) wszyscy marzymy jedynie o tym - by wreszcie już jechać!

Jedziemy "kresowym szlakiem" czyli:

Olesko Podhorce Poczajów

OleskoPodhorcePoczajówKrzemienicWiśniowiecZbarażStare Sioło no i oczywiście Lwów. Dawnymi magnatami na tamtych terenach byli min. Potoccy, Koniecpolscy, Wiśniowieccy, Radziwiłłowie, Sobiescy, Czartoryscy ...

Zabrze 2009
Królowa Luiza
2009 rok - Zabrze (Królowa Luiza, Guido) - {zobacz pełną galerię}

W dniu 22 marca 2009 roku, o godzinie 7.00 wystartowała wycieczka do śląskiego miasta Zabrze. Naszym celem podróży był Skansen Górniczy „Królowa Luiza”, zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego  „Guido”,  Kościół Św. Jadwigi, miasto Zabrze… Trasa przejazdu przebiegała tradycyjnym traktem łączącym dwa województwa małopolskie i śląskie. Nasz autokar przemieszczał się bardzo sprawnie w kierunku Krakowa, następnie skierował swoje stery w kierunku autostrady A4, którą w błyskawicznym, jak na polskie warunki czasie, oczywiście przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego doprowadziła nas do miasta Zabrze.
Mogielica 2009
Krzyżtopór 2009
Arboretum Bolestraszyce
3 maj 2017
Pogórze przemyskie

 

Jak widać w tytule - trochę została zmieniona kolejność wycieczki niż ta anonsowana w ogłoszeniach z powodów dość oczywistych, w cerkwi w Muszynce (obecnie kościół łaciński) trwała msza Święta.

W niedzielę 19.07.2015 o godz. 7:00 wyruszyliśmy (jeszcze z ulicy Podgórskiej 1 - potem z uwagi na Dni Dobczyc ul. została zamknięta) razem z naszą klubową przewodniczką Majką Gierlach (mam nadzieję, że te wszystkie treści, które opowiadała w czasie naszej podróży przekaże do kroniki, gdyż ja ich nie spamiętałem i do sprawdzianu nie przystąpiłem) w kierunku Muszynki. Jechaliśmy przez: Limanową, Stary Sącz, Rytro i Piwniczną także przez Muszynę i Tylicz.

Ponieważ (jak wspomniałem wyżej) w cerkwii odbywała się Msza Św. więc kierowniczka wycieczki zdecydowała, że najpierw to zobaczymy, (przejdziemy się w ten upalny i wilgotny dzień) do Okopów Konfederackich, potem pojedziemy do Bardejova (jak mówiła - "... do Bardejova to rzut beretem, bez antenki..."), a w drodze powrotnej odwiedzimy cerkiew w Muszynce - tak też się stało.
Powrót odbywał się trochę inną trasą bo z Muszynki na Tylicz, na Mochnaczkę, Nowy Sącz a potem już chyba do Limanowej i Dobczyc.

Dzień upalny, wilgotność bardzo duża (Majka to ma szczęście do takich dni - Luboń Wielki), trasa nie była zbyt męcząca chociaż ze względu na warunki klimatyczne chyba każdy się spocił.

Kilka zdjęć dla porównania z Bardejova z roku 2005! Wtedy "obchodziliśmy" 10 lecie Klubu Przewodników PTTK w Dobczycach. Teraz "nam stuknęło20 lat, a ciągle nasi przewodnicy wymyślają co rusz to nowe wycieczki, zabierają nas tam, gdzie jeszcze nie byliśmy - chociaż to już coraz trudniej znaleźć takie niepowtarzające się miejsca.

Spisał krótko: Stanisław Malara