Podkarpacka Troja
Ćwilin
Tropie
Biała Woda
3 Maj 2019 r.

2019-05-03 11:32:34

Obchody Uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
oraz Otwarcie Sezonu Turystycznego na Zamku w Dobczycach.

Mimo iż zakończyłem fotografowanie w końcówce 2017 roku dla PTTK O/Dobczyce to w dalszym ciągu fotografuje jako prywatny mieszkaniec Dobczyc.

Galerię zdjęć publikuje tutaj.

Ukraina 2010

Kresowym szlakiem - Ukraina 2010 roku

Jak zwykle zdjęcia można oglądać galerii: Olesko, Krzemieniec, Podhorce, Poczajów, Wiśniowiec, Zbaraż, Stare Sioło, ŁyczakówLwów

Malara, Pytlak, Skórzak, Muniak, Łaszczyk [...] Kwiecińska (a to moja żona mówi - kierownik wycieczki) wyczytując nazwiska z paszportów, wręczonych przez celników. Są wszyscy (liczy jeszcze raz) możemy jechać - mówi w końcu.

Po trzech i pół godzinach (przymusowego) postoju na granicy polsko-ukraińskiej w Korczowej (mimo, że był tylko jeden autokar) wszyscy marzymy jedynie o tym - by wreszcie już jechać!

Jedziemy "kresowym szlakiem" czyli:

Olesko Podhorce Poczajów

OleskoPodhorcePoczajówKrzemienicWiśniowiecZbarażStare Sioło no i oczywiście Lwów. Dawnymi magnatami na tamtych terenach byli min. Potoccy, Koniecpolscy, Wiśniowieccy, Radziwiłłowie, Sobiescy, Czartoryscy ...

Zabrze 2009
Królowa Luiza
2009 rok - Zabrze (Królowa Luiza, Guido) - {zobacz pełną galerię}

W dniu 22 marca 2009 roku, o godzinie 7.00 wystartowała wycieczka do śląskiego miasta Zabrze. Naszym celem podróży był Skansen Górniczy „Królowa Luiza”, zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego  „Guido”,  Kościół Św. Jadwigi, miasto Zabrze… Trasa przejazdu przebiegała tradycyjnym traktem łączącym dwa województwa małopolskie i śląskie. Nasz autokar przemieszczał się bardzo sprawnie w kierunku Krakowa, następnie skierował swoje stery w kierunku autostrady A4, którą w błyskawicznym, jak na polskie warunki czasie, oczywiście przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego doprowadziła nas do miasta Zabrze.
Mogielica 2009
Krzyżtopór 2009
Arboretum Bolestraszyce
3 maj 2017
Pogórze przemyskie

Dnia 3 września 2014 roku o godz. 18:00 na Zamku w Dobczycach nastąpiło otwarcie wystawy pt. "Zamki i Cerkwie" autorstwa Stanisława Malary (administratora strony PTTK.dobczyce.pl i zamek.dobczyce.pl). - komentarz z kwietnia 2018 r. - administratora w/w stron w latach 2007-2017.

Potem (14.11.2014 r.) wystawa została przeniesiona do RCOS w Dobczycach, gdzie otwarcia dokonał także (jak na Zamku) - Łukasz Bajer, a dyrektor Andrzej Topa udostępnił miejsce na tę wystawę - za co bardzo dziękuję. Dziękuję wszystkim gościom, którzy przybyli na otwarcie wystawy i pokaz slajdów oraz na występ duetu Sylwii Zasempy i Sebastiana Malary.

Dziękuję: mojej Żonie, Marysi Topie, kolegom przewodnikom z klubu PTTK Dobczyce, synowi Robertowi, więcej jest pokazane w prezentacji - która przez pomyłkę nie była wyświetlona w RCOS.

Po krótkim wprowadzeniu wygłoszonym przez klubowego kolegę przewodnika Łukasza Bajera nastąpił pokaz prezentacji multimedialnej tych zamków i cerkwi, które nie zmieściły się w formie wydrukowanych zdjęć. Zdjęcia (reportażowe) pochodzą przede wszystkim z wycieczek organizowanych przez biuro PTTK Oddział Dobczyce (chociaż nie tylko).

Otwarcie wystawy uświetnił kolega Radek Partyka wraz z zespołem Zielony Szlak z Myślenic. Całość występu nagrywał Leszek Kula, za co bardzo dziękuję. Fotografie wykonywał Marek Kaczor - niestety nie jestem obecnie w ich posiadaniu.

PS. Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie.

Chciałem także serdecznie podziękować (chodzi o wystawę na zamku w Dobczycach bo z wrażenia 3.09.2014 tego nie uczyniłem) mojej żonie, która mnie wspierała w przygotowaniu wystawy i przejęła tzw. część organizacyjną wraz koleżankami z Klubu Przewodników PTTK z Dobczyc. Bardzo ważne  podziękowanie kieruje do mojego syna Roberta, który te wszystkie zdjęcia perfekcyjnie przygotował do druku, a także wykonał plakat, bez Jego pracy nie byłoby tej wystawy.

Prezentacja "Zamki i Cerkwie"

Podsumowanie wernisażu i skrót występu zespołu "Zielony Szlak"

Autor wystawy: Stanisław Malara