Msze za Profesora

17 rocznica śmierci Profesora H. Leśniaka

17 rocznica śmierci Profesora H. Leśniaka
Kościół Mariacki
11:30 22.02.2015 roku wyjechali "klubowicze" PTTK z Dobczyc do Krakowa. O godz. 13:00 w Kościele Mariackim w Krakowie jest zaplanowana Msza Św. za Śp. Henryka Leśniaka. Po mszy zwiedzanie kościoła, wejście na wieżę itp. - ostatnio zawsze mamy szczęście, zwiedzamy to co dla "normalnych" turystów raczej jest niedostępne.
Takie rzeczy załatwia nam Grzesiek - a to kopalnie: Luiza, Guido w Zabrzu , a to kopalnia w Wieliczce , a to Wawel no i ostatnio Kościół Mariacki.
Ci co byli zainteresowani i w skupieniu słuchali przewodnika, (opowiadał ok. 3 godz.) twierdzą, że warto było.
Mnie tam nie było, kronikarki też, więc jedyne co jestem w stanie to napisanie tej krótkiej informacji.
Informację spisał: Stanisław Malara

16 rocznica śmierci Prof. Leśniaka

Tu jest cały album foto

Tym razem nikt nie napisał żadnego artykułu zatem polecam obejrzenie galerii, którą w zastępstwie za mnie (administratora strony) wykonał mój syn Robert Malara.

Jak zwykle i corocznie od 16 już lat Klub Przewodników PTTK Dobczyce organizuje wyjazdy na mszę Świętą za Prof. Henryka Leśniaka. Byliśmy chyba w najważniejszych kościołach naszej ziemi małopolskiej. Tym razem Grzesiek Gubała zorganizował tę mszę na Wawelu, potem zwiedzanie miejsc, które są zazwyczaj niedostępne dla turystów.

Stanisław Malara - administrator serwisu.

15 rocznica śmierci Prof. Henryka Leśniaka

Pełną moją galerię można oglądać tutaj.

Już tradycyjnie w lutym (tym razem 17 LUTEGO 2013 r.) spotkaliśmy się po raz 15 na Mszy Św. za duszę Profesora Henryka Leśniaka.

Wyruszyliśmy z Dobczyc o 6:30. Po raz kolejny spotkaliśmy się w pięknym miejscu, bo w kaplicy Kaplica Św. Kingi w Wieliczce. Można by rzec, że (jak to określił Grzesiek) mieliśmy "3 in 1", bo najpierw była Droga Krzyżowa (korytarzami od Komory Weimar w stronę kaplicy), właściwa msza oraz Gorzkie Żale.  Nie było nas wielu, ponieważ duża część "klubowiczów" zachorowała, a niektórzy mieli wcześniej zaplanowane wyjazdy.

Po mszy odbyło się spotkanie, gdzie pokrótce została opowiedziana przez Ojca Kurowskiego z Zespołu Kościelno-Klasztornego oo. Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce - historia kaplicy i powstałych tam rzeźb.

Po uczcie duchowej, po zadumie - wszak rozpoczęliśmy Wielki Post - nastąpiła druga część naszego wyjazdu - którą zaplanował i zrealizował przy pomocy swojego kolegi nadsztygara Sławka Stocha - Grzesiek. Przeszliśmy piękną podziemną trasę (ponad 4 km na różnych poziomach - w nogach czułem więcej) uzbrojeni w kaski, latarki, pochłaniacze i cały osprzęt górniczy. Czasami szliśmy trasą turystyczną (pod "prąd") a czasami kierowaliśmy się w różne zakamarki - znane tylko nadsztygarowi Sławkowi - ale jakże urokliwe miejsca. Ponieważ szedłem blisko Grażyny to słyszałem Jej zachwyt tym co widziała. Zdjęcia jednak nie oddadzą natury, którą widzi oko ludzkie. Na koniec powędrowaliśmy odrestaurowaną częścią korytarzy (przez dworzec hrabiego Gołuchowskiego) w stronę muzeum. Trochę zmęczeni (a górnicy musieli tam oprócz chodzenia - pracować), ubrudzeni i bardzo zadowoleni z tego co przygotował Grzesiek wróciliśmy do Dobczyc.

Tym razem nie było nam dane w  „Karczmie pod Wielką Solą” zjeść tradycyjnego żurku gdyż karczma była zapełniona klientami do granic możliwości.

Pod nieobecność naszej kronikarki Staszki artykuł przygotowali:

Ziutka & Staszek Malarowie.

 
 
 
 

Msze za Profesora

Artykuły informujące o odbytych mszach za Profesora Henryka Leśniaka. Z niektórych mszy dostępne są galerie fotograficzne. (Linki są poniżej).
20-rocznica śmierci Profesora Henryka Leśniaka - msza św. w Myślenicach
14 rocznica śmierci Profesora - Wieliczka, kościół św. Klemensa
13 rocznica śmierci Profesora - Skawinki - (gdzieś miałem zdjęcia - znajdę to zamieszczę)
11 rocznica śmierci Profesora - Wieliczka - Kościół Św. Sebastiana