Dnia 3 września 2014 roku o godz. 18:00 na Zamku w Dobczycach nastąpiło otwarcie wystawy pt. "Zamki i Cerkwie" autorstwa Stanisława Malary (administratora strony PTTK.dobczyce.pl i zamek.dobczyce.pl). - komentarz z kwietnia 2018 r. - administratora w/w stron w latach 2007-2017.

Potem (14.11.2014 r.) wystawa została przeniesiona do RCOS w Dobczycach, gdzie otwarcia dokonał także (jak na Zamku) - Łukasz Bajer, a dyrektor Andrzej Topa udostępnił miejsce na tę wystawę - za co bardzo dziękuję. Dziękuję wszystkim gościom, którzy przybyli na otwarcie wystawy i pokaz slajdów oraz na występ duetu Sylwii Zasempy i Sebastiana Malary.

{gallery caption-source=labels.txt caption_visibility=mouseover alignment=center lightbox_slideshow=5000 rotator_orientation=vertical preview_width=180 preview_height=120 preview_crop=yes preview_margin=2 preview_padding=2"}2014-wystawa-RCOS{/gallery}

Dziękuję: mojej Żonie, Marysi Topie, kolegom przewodnikom z klubu PTTK Dobczyce, synowi Robertowi, więcej jest pokazane w prezentacji - która przez pomyłkę nie była wyświetlona w RCOS.

Po krótkim wprowadzeniu wygłoszonym przez klubowego kolegę przewodnika Łukasza Bajera nastąpił pokaz prezentacji multimedialnej tych zamków i cerkwi, które nie zmieściły się w formie wydrukowanych zdjęć. Zdjęcia (reportażowe) pochodzą przede wszystkim z wycieczek organizowanych przez biuro PTTK Oddział Dobczyce (chociaż nie tylko).

Otwarcie wystawy uświetnił kolega Radek Partyka wraz z zespołem Zielony Szlak z Myślenic. Całość występu nagrywał Leszek Kula, za co bardzo dziękuję. Fotografie wykonywał Marek Kaczor - niestety nie jestem obecnie w ich posiadaniu.

PS. Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie.

Chciałem także serdecznie podziękować (chodzi o wystawę na zamku w Dobczycach bo z wrażenia 3.09.2014 tego nie uczyniłem) mojej żonie, która mnie wspierała w przygotowaniu wystawy i przejęła tzw. część organizacyjną wraz koleżankami z Klubu Przewodników PTTK z Dobczyc. Bardzo ważne  podziękowanie kieruje do mojego syna Roberta, który te wszystkie zdjęcia perfekcyjnie przygotował do druku, a także wykonał plakat, bez Jego pracy nie byłoby tej wystawy.

Prezentacja "Zamki i Cerkwie"

Podsumowanie wernisażu i skrót występu zespołu "Zielony Szlak"

Autor wystawy: Stanisław Malara