Ponieważ tak się jakoś dziwnie zdarzyło, że od 2018 roku zniknęły ze strony wszystkie artykuły o mszach świętych za Profesora /i nie tylko/ dlatego postanowiłem teraz pisać o tym i innych wydarzeniach na swojej stronie prywatnej.
6:45 rano dnia 16 marca /co nieco później bo zwykle był to luty/ 2019 roku wyjechaliśmy /Ci co są chętni i jeżdżą/ już tradycyjnie z Dobczyc na kolejną 21 rocznicę śmierci na mszę świętą do Krakowa za Profesora Henryka Leśniaka.
Piszę te parę słów o tej uroczystości z przywiązania do takich działań Klubu Przewodników PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach a także po to by oddać należną cześć Panu Profesorowi.
Pilotem i głównym organizatorem był Łukasz Bajer a po "zakamarkach" Klasztoru Karmelitów "Na Piasku" w Krakowie oprowadzał nas po mszy świętej kolega Łukasza ze studiów /muzealnik klasztoru od 20 lat/.
21 Msza Święta za Profesora odbyła się w kaplicy MB Piaskowej.
Kiedyś napisałem: "... ostatnio zawsze mamy szczęście, zwiedzamy to co dla "normalnych" turystów raczej jest niedostępne." i dalej podtrzymuje te słowa.
Mieszkając przez 12 lat w Krakowie ani razu nie byłem w tym kościele i trzeba było "wyemigrować" do Dobczyc, żeby pojechać na mszę do Klasztoru Karmelitów. 
"Takie rzeczy załatwiał nam Grzesiek - a to kopalnie: Luiza, Guido w Zabrzu , a to kopalnia w Wieliczce , a to Wawel no i ostatnio Kościół Mariacki."
Kopalnia Królowa Luiza Wieliczka msza za profesora Henryka Leśniaka Kościół Mariacki - wieża
Teraz tego typu rzeczy kontynuuje Łukasz.
  
Informację spisał: Stanisław Malara